O pivovaru Krakonoš

Pivovar se nachází v centru města Trutnova. Od roku 1994 provozuje pivovar trutnovská společnost Krakonoš spol. s r.o. V současné době vyrábí pivovar Krakonoš pět druhů piv v celkovém objemu přes 100 tisíc hektolitrů ročně. Na vánoce a velikonoce se obohacuje trh o silné speciální světlé pivo Krakonoš 14. Pivo je distribuováno v Čechách, především ve východních, ale i na Moravě. Pivovar Krakonoš vyrábí pivo klasickou technologií spodně kvašeného piva. Pivo je nepasterizované, mikrobiálně filtrované. Pro výrobu piva se čerpá voda z vlastní studny, která je přes 80 metrů hluboká a je  zásobována krkonošskými prameny.

o-pivovaru-krakonos.jpg

 

Exkurze v pivovaru Krakonoš

Exkurze v pivovaru Krakonoš probíhají od 2. poloviny září do konce května, každé úterý a středu od 8:00 do 13.00 hod. Během prohlídky uvidíte v provozu celý proces tradiční výroby piva plzeňského typu, od vaření až po sudování. 

Minimální počet osob na exkurzi je 10, maximální počet je 25 osob v jedné skupině. Cena prohlídky je 100 Kč na osobu. Minimální cena celé exkurze je 1000 Kč. V ceně prohlídky je ochutnávka nefiltrovaného piva v provozu. Délka exkurze je 60-80 min. Pro školy je prohlídka zdarma.

Rezervaci je nutné provést minimálně týden dopředu, e-mailem na adrese doubkova@pivovar-krakonos.cz nebo na telefonním čísle +420 606 323 272, +420 499 840 114.

 

Upozornění:

  • prohlídka není bezbariérová a je zcela nevhodná pro děti mladší 15 let
  • ochutnávku poskytujeme pouze návštěvníkům starším 18 let
  • v průběhu exkurze navštívíte prostory s nízkou teplotou (cca 7°C), doporučujeme tedy teplejší oblečení
  • zákaz vstupu se zvířaty


Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Virtuální prohlídka pivovaru Krakonoš